Вакцинація тварин

vakcina ot lishay1  Вакцинація тварин - це захід, що дозволяє організму підготуватися до зустрічі зі збудником небезпечних інфекційних захворювань, який дозволить не захворіти тварині чи перехворіти ними в легкій формі.
  За захист організму відповідає імунна система. Що це таке? Імунітет - це складна система взаємодії спеціальних клітин організму і клітин чужорідних йому (віруси, бактерії, гриби). Імунні клітини організму блокують чужорідні агенти, утворюючи комплекс «антиген-антитіло». Під антигеном розуміється «клітина-агресор» (віруси, бактерії, гриби), під антитілом - «клітини-захисники». Таким чином, організм блокує зростання і розмноження чужорідного агента всередині себе, перешкоджаючи розвитку захворювання.
  Особливість полягає в тому, що антитіло утворюється тільки до певного антигену.На кожен вид клітини чужорідної природи необхідний спеціальний вид імунних клітин організму (іншими словами, система «ключ-замок»). На антигени багатьох захворювань в організмі тварин антитіла є з народження (вроджений імунітет), деякі вони набувають в процесі життя після одужання  (набутий імунітет), так як антитіла утворюються в момент попадання чужорідного агента в організм. Якщо тварина успішно видужала, то в її крові зберігаються дані «клітини-захисники», які при повторному зараженні цим же збудником дозволять організму не захворіти зовсім або перенести його в легкій формі.
  Існує таке поняття як колостральний імунітет - імунітет, який цуценята і котенята переймають від матері разом з молозивом в перші години життя. Дуже важливо, що новонароджені переймають імунітет і до тих хвороб, від яких на момент вагітності та пологів була щеплена їх мати. Цей імунітет захищає кошенят і щенят до 2х місяців. Саме тому первинну вакцинацію тваринам, отриманим від щеплених матерів, раніше двох місяців проводити безглуздо, так як антигени, які надійшли з вакциною раніше цього віку, будуть нейтралізовані вже готовими антитілами. 
  Вакцинація - це штучне введення антигенів («клітин-агресорів»), які на відміну від природних заразних клітин ослаблені або вбиті. Вони не здатні викликати захворювання у тварини, але викликають в організмі вироблення специфічних для даної хвороби антитіл («клітин-захисників»). Таким чином, при зараженні тварини, її організм вже буде готовий до зустрічі зі збудником захворювання. На жаль, не всі імунні клітини збережуться на все життя, і потрібно періодично ініціювати їх. Тому і потрібно вакцинувати свою тварину щорічно. Так як після закінчення терміну дії вакцини ваша тварина знову  в зоні ризику зараження.
  Багато власників тварин мотивують свою відмову від вакцинації улюбленця тим, що їх улюбленець живе тільки в квартирі, не покидаючи її. Але потрібно знати, що більшість вірусів передається з повітрям і взуттям! Всі ми відкриваємо кватирки і вікна, що може цілком спровокувати виникнення хвороби. Багато тварин люблять обнюхувати, вилизувати і тертися об взуття, ми на ньому цілком можемо принести збудника небезпечного захворювання. З цього випливає, що вакцинувати потрібно і домашніх тварин в прямому сенсі цього слова, не кажучи про тих улюбленців, з якими гуляють на вулиці і регулярно вивозять на дачу.
 Терміни вакцинації 8-9 тижнів - перша вакцинація.
 12-15 тижнів - ревакцинація тією ж вакциною 
+ сказ згідно законодавства України,  щеплення від сказу можна робити цуценяті або кошеняті тільки по досягненню тримісячного віку. Через 10 днів з цуценям можна починати гуляти.
  Далі вакцинують один раз на  рік чи через рік після проведення ревакцинації в залежності від виду вакцини. 
Вакцини: У кожній нашій ветеринарній клініці представлений широкий асортимент вакцин, у виборі вам допоможе лікар. 
Розшифровка латинських символів назви вакцин:
 D - для собак проти чуми
 H - для собак проти вірусного гепатиту і аденовірусних інфекцій
 P - для собак проти парвовірусного ентериту
 Pi - для собак проти парагрипу
 L - для собак проти лептоспірозу 
R - для собак і кішок проти сказу.
 TRICAT - для кішок проти вірусного ринотрахеїту, каліцівірусной інфекції та панлейкопении, 
або
P- для котів проти панлейкопенії ( чума кішок)
C- для котів проти каліцивірозу
H- для котів проти герпесвірусу.


 Протипоказання для вакцинації: збільшення температури тіла;
 виснаження;
 хронічні, підгострі і гострі захворювання;
 набутий імунодефіцит; 
недавня ін'єкція (не менше 3 тижнів) відповідної гіперімунною сироватки; 
гельмінти.
 Правила вакцинації 
1. Згідно Ветеринарно-санітарних правил утримання домашніх тварин  всі домашні тварини повинні бути представлені для реєстрації. Одночасно з постановкою на облік повинно бути зроблено щеплення від сказу собаці або кішці. На тварин, які пройшли реєстрацію, видається ветеринарний паспорт.
 2. Вакцинувати можна тільки клінічно здорових тварин.
 3. За 7-10 днів до вакцинації необхідно провести дегельмінтизацію тварин, так як гельмінти виділяють токсини, що ослабляють імунну систему і роблять вакцинацію неефективною.
 4. Вакцинацію повинен проводити ветеринарний лікар, так як не виключені такі негативні дії вакцин, як алергічні реакції, аж до найтяжких станів анафілаксії. Тому для профілактики і захисту від цих наслідків попередньо перед щепленням іноді застосовують який-небудь з протигістамінних препаратів (димедрол, супрастин, тавегіл тощо).
 За проведенням вакцинації, дегельмінтизації та чіпування, а також задати ваші запитання ви можете звернувшись в клініку "АНВІ-Вет".

Просмотров: 581