Доцільність кастрації та стерилізації

sterilizatsiya koshek i kastratsiya kotov1
Існує безліч поглядів з приводу доцільності кастрації і стерилизації тварин. Під терміном кастрація і стерилізація розуміється штучне порушення репродуктивної здатності організму. У даній статті  висвітлюються тільки факти про кастрацію і стерилізацію тварин для того, щоб Вам простіше було прийняти рішення. Спочатку ми  опишемо плюси кастрації та стерилізації:
• Тривалість життя стерилізованих тварин в середньому довше на 1,5-2 роки.
• Стерилізовані тварини більш спокійні, як наслідок знижується агресія, зникає неспокійна поведінка і схильність до втеч. Тварини стають більш слухняними і керованими.
• У тварин зникають  гормональні проблеми, а Ви більше не страждаєте від гучних криків, виття і нявкання ночами, від сильно пахнучих  міток, які залишають коти і собаки на килимах, меблях та шпалерах.
• Ваш улюбленець не буде страждати важкими захворюваннями: простатит, піометра, кісти та новоутворення яєчників, матки і сім'яників.
• У стерилізованих в молодому віці тварин майже зникає ймовірність виникнення гормонозалежних злоякісних пухлин молочної залози.
• Статевий акт необхідний тваринам тільки для відтворення потомства.
• Тварини позбавлені здатності мислити логічно, їх не мучать докори сумління і жалю з приводу своєї нездатності до відтворення потомства.
• У зрілому віці у багатьох тварин виникає необхідність у кастрації або стерилізації з медичних міркувань, а анестезіологічний ризик (ризик наркозу) різко зростає.


Але все ж таки у кастрації та стерилізації тварин є деякі мінуси:

• Кастрація виконується під загальним наркозом, а будь-який наркоз супроводжується певним ризиком для організму тварини, хай не високим у здорової, молодої тварини, але все ж ризиком.
• Будь-яке хірургічне втручання в організм може супроводжуватися ускладненнями, чим вища кваліфікація хірурга, тим як правило, менше ускладнень виникає, але ускладнення можуть бути і при ідеально технічно виконаній операції.
• Існує думка, що кастровані коти більше схильні до виникнення сечокам'яної хвороби, але в науковій літературі не має підтвердження цьому факту.

 

Далі список  запитань власників, які приходять на консультацію перед операцією !!!

Коли та  в якому віці краще стерилізувати тварину?
Не рекомендується каструвати особин чоловічої статі молодше 9-місячного віку, так як в такому випадку вони будуть відставати в рості і розвитку. Самок  краще стерилізувати після першого року життя.


Як підготувати тварину до операції?

 Операція робиться під загальним наркозом і вимагає певної підготовки, а саме: 8-12-годинної голодної дієти. Протягом 4-6 годин не рекомендується задавання  води.


Післяопераційний період.

Від наркозу тварина відходить на протязі першої доби, потім необхідно протягом 10 днів обробляти шви (якщо вони є) і не допускати самовільного розлизування швів. Для цього Ваш улюбленець повинен носити спеціальну післяопераційну попону або комір. Після зняття швів ніякого іншого спеціального догляду не потрібно.


Чи необхідно народжувати для здоров'я?

Ні, для здоров'я народжувати немає ніякої необхідності.


Чи правда, що кастровані тварини товстіють?

Збільшення ваги тварини після кастрації, чого дуже часто побоюються власники, якраз не є прямим її наслідком, але залежить в основному від харчування тварини і від їх генетичної схильності до повноти. Більше того існує безліч кормів суперпреміум класу, створених спеціально для стерилізованих тварин.


Що краще стерилізувати або давати протизаплідні таблетки самкам?

Відповідь однозначна - краще стерилізувати. Це пов'язано з тим, що всі  фармакологічні препарати призначені для припинення однієї - двох тічок та тривале їх застосування викликає серйозні гормональні проблеми в організмі і завжди призводить до запальних захворювань матки.
 Сподіваємся, що отримана з неї інформація допоможе Вам ухвалити правильне рішення.

Просмотров: 244

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить