kriliki

Що необхідно знати про кастрацію кроликів


Виходячи з власного досвіду утримання кроликів можу сміливо заявити, що за характером вони абсолютно різні. Буде Ваш кролик проявляти статеву активність чи ні передбачити неможливо. Те з чим стикаються власники кроликів-самців найчастіше - звичка мітити. Кролик може робити це навіть перебуваючи в клітці. Ви почнете помічати калюжки в безпосередній близькості від клітки на підлозі, стінах, шторах і т.д. (така у них особливість сечовипускання).


Деякі кролики можуть бути агресивними, дряпатися, кусатися, видавати гучні звуки. Природно, що така поведінка може здорово зіпсувати життя власникам.


Існують позитивні моменти в кастрації кроликів і деякі негативні. Найголовніше, що кастровані кролики перестають впадати в охоту і поводитися агресивно. Кастровані кролики здоровіші і тривалість життя у них більше, так як знижується ризик розвитку запальних процесів і новоутворень на репродуктивних органах (більше 80% випадків у декоративних кроликів). Кастрування кролики більш спокійні, доброзичливі і охайні.


Негативні моменти в операції наступні. Хірургічні втручання такого характеру завжди проводяться під загальною анестезією, яка супроводжується ризиком, так як кролики її переносять важче, ніж собаки і коти. Гинуть одиниці кроликів, але повністю виключати ймовірність летального результату не можна. Кролики-сильні алергіки і у них завжди є ризик розвитку анафілактичного шоку. Також на результат операції впливає вік. У кролика старше 4-х років шанс загибелі вище ніж у 6-9 місячного.
З приводу можливих післяопераційних ускладнень Вас завжди попередить лікар. Якщо слідувати його вказівкам, то ніяких ускладнень не виникне.
Як підготувати кролика до операції?
Перед кастрацією кролика необхідно за пару годин перевести на сіно і воду. З собою обов'язково потрібно взяти корм, сіно і поїлку, оскільки кролику після анестезії потрібно поїсти. Особливістю дрібних тварин є те, що вони вкрай швидко виходять з наркозу. Це пов'язано з прискореним метаболізмом, серцевим ритмом і диханням.
На фотографії кролик Масик через 30 хвилин після кастрації. Він вже поїв і попив воду.


З повагою, лікар ветеринарної клініки "АНВІ-Вет" Лемещук Анна Сергіївна.

Просмотров: 8035

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить