z 36e7a812

Що обов'язково потрібно знати власникам шиншил


Хвороби шиншил-це результат неправильної годівлі та догляду за ними.
Про утримання, годування та догляд за шиншилами можна говорити багато. Я спробую викласти кілька найважливіших фактів з позиції ветеринарного лікаря.

Дивовижний факт: шиншила-звірок, який підходить людям з вираженою алергією на тварин. Але перед тим як заводити шиншилу Вам варто звернути увагу на те, що вночі шиншила дуже активна і любить пошуміти. Так як це "гірська білка", шиншила любить стрибати по клітці і гризти дерев'яні та пластикові частини клітини, свій же власний будиночок та ін., видаючи гучні звуки, скрегіт зубами та інші бурчання. 

Якщо Ваша шиншила захворіла, то варто звернути увагу на раціон харчування і чистоту в клітці. Хвороби шиншил-це результат неправильної годівлі та догляду за ними.
 Основний симптом - розлад шлунково-кишкового тракту (діарея, здуття живота). Власникам шиншил необхідно пам'ятати що цим тваринкам не можна давати запліснявілі або промоклі корми. Якщо Ви миєте годівницю, то необхідно витирати її насухо (зерно дуже швидко псується у вологому середовищі). Корм в годівниці слід міняти щодня, викидаючи залишки.
Заборонено згодовувати шиншилам велику кількість соковитих або сухих кормів, різко змінювати раціон (шиншили вкрай чутливі до змін раціону). Рослинні корми складають основу раціону: щодня зелені і концентровані корми, сіно і свіжа чиста! вода.
До зелених кормів відносяться паростки вівса і пшениці. До концентрованих: зернові, бобові, олійні культури.
Найкорисніша суміш для шиншил: овес, пшениця, кукурудза, ячмінь.
Якісне сіно купити зараз не проблема-воно продається в зоомагазинах.
Іноді шиншилу можна побалувати невеликою кількістю вівсяних пластівців, сухарем з білого хліба і однією ягідкою шипшини.
Запам'ятайте, що в клітці завжди! повинні бути крейда і сіль-лизунец для гризунів.
В якості підстилки краще вибрати пресовану тирсу. Вона швидко вбирає вологу. Звичайна тирса не підходить  з тієї причини, що дрібні стружки потрапляють шиншилкам в очі і можуть викликати кон'юнктивіт.
Не використовуйте, будь ласка, силікатний та керамзитний наповнювачі, так як шиншили полюбляють їх їсти !
Не забувайте про пісок для чищення хутра. Підійде і найдешевший із зоомагазину.
Важливо пам'ятати, що у шиншил водяться самі звичайні котячі і собачі блохи, специфічні для них види вошей і волосоїдів. Для профілактики підійдуть краплі на холку "Advantage" до 2.5 кг 1 раз на місяць. Від гельмінтів ми використовуємо пасту "Вормікіл". Її легко дозувати за допомогою шприца-дозатора. Щоб правильно провести ці процедури краще зверніться до ветеринарної клініки. Ветеринарні лікарі зважать шиншилку і правильно розрахують дози.
І наостанок ще один важливий момент! Температура в приміщенні де знаходиться шиншила не повинна перевищувати 20 градусів за Цельсієм, приміщення має бути без протягів або прямих сонячних променів.

З повагою, лікар ветеринарної клініки "АНВІ-Вет" Лемещук Анна Сергіївна.

Просмотров: 410

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить