P1041728

Як підстригти кігті кішці

 
 Утримання домашнього улюбленця завжди вимагає певних знань, сил і вмінь. Справа тут не стільки в любові й ласці, яку ви даруєте своїй тварині . Головне - це правильний догляд, турбота і увага. Будь-який господар повинен обов'язково знати, приміром, стрижуть чи кішкам кігті і як правильно це робити? Вам нерідко доводилося бачити, як кішки під час вмивання кусають і гризуть кігті. Таким чином вони намагаються їх укоротити. Але цього не достатньо. Самі тварини не можуть повноцінно провести цю процедуру і тут їм знадобиться ваша допомога. Іноді господарі не розуміють навіщо стригти кігті, якщо кішка, приміром, майже не псує меблі і не дряпається. Важливо пам'ятати, що стригти кігті потрібно тільки в тому випадку, якщо вони надмірної довжини і кішка ними за все чіпляється. У такій ситуації зайва їх довжина заважає самій тварині і завдання господаря допомогти.

   Чи потрібно стригти кігті?

  Тепер більш докладно про те, чи можна кішкам стригти кігті і чи це безпечно для їхнього здоров'я. Як вже стало зрозуміло стригти не тільки можна, а й треба. Вся справа в тому, що більшість кішок, особливо міських, більшу частину свого життя проводять, сидячи вдома і у них не такий рухливий спосіб життя, як у своїх вуличних родичів. Відповідно, кігті ростуть дуже швидко, не маючи можливості коротшати в природних умовах. Це призводить до того, що кішки чіпляються за килим, м'які меблі, дряпають вас або просто шкребуть підлогу. Так само всіх цікавить питання як часто можна стригти кігті. Тут все індивідуально, і стригти їх необхідно у міру відростання. Комусь доводиться робити це два, три рази на місяць, а комусь і одного разу цілком достатньо. Не варто забувати і про те, що у цих тварин є п'ятий кіготь, який розташований на задній стороні передніх лап. Він росте цілком вільно, не беручи участі в дряпанні у кішок. Тому, якщо не стежити за його довжиною, це може призвести до того, що він просто-напросто почне вростати або встромлятись в подушечки лап, заподіюючи кішці біль. Не варто звичайно стригти його занадто часто. Можна вдатися до цієї процедури під час основної стрижки кігтів. Думаю, цілком достатньо аргументів, щоб позитивно відповісти собі на питання: підстригти кігті кішці чи ні? Привчати свого вихованця найкраще з раннього дитинства, так буде простіше звикнути до цієї процедури і надалі кішка буде спокійно реагувати на щомісячну стрижку кігтів.

   Як правильно підстригти кігті

  Тепер, коли ви вирішили підстригти кігті вашій кішці, слід докладно прочитати про те як правильно це робити і чи треба для цього купувати спеціальні інструменти. По суті, в цьому немає нічого складного. Все, що вам знадобиться, це: хтось із помічників, щипчики для стрижки, кровоспинний засіб і ватні диски (про всяк випадок). Правильна стрижка пазурів у кішок - запорука успіху всієї процедури. Головний момент, на який варто звернути особливу увагу: як стригти кігті кішці так, щоб не заподіяти їй біль і щоб процедура не стала для неї занадто виснажливою. Щоб навчитися правильно стригти кігті, необхідно пам'ятати: перед початком роботи точно визначте, де закінчується кровоносна судина (пульпа) у пазуря кішки. У багатьох кішок кігті прозорі, тому, повернувши його на світло, ви легко визначите рожеві судини, і зрозумієте до якої довжини можна вкоротити кігтик. Робити це потрібно дуже акуратно, щоб не зачепити судини. В іншому випадку, це може призвести до кровотечі і, можливо, подальшому запаленню. Якщо ж кігті вашого вихованця чорні, то визначити положення судини не так-то просто. У цьому випадку обрізайте їх зовсім небагато. Краще повторити стрижку через пару тижнів. Щоб правильно підстригти кігті, посадіть кішку до себе на коліна.Нехай помічник міцно тримає її. Обов'язково ласкаво розмовляйте з кішкою, щоб відвернути її увагу від не надто приємної процедури. Візьміть вказівним пальцем подушечку лапи у основи кігтя і притисніть своїм великим пальцем зверху так, щоб з'явився коготок. Зрізайте кіготь, розташувавши щипчики зверху вниз, перпендикулярно до його поверхні. Зріз вийде поперечним, це заподіє менше дискомфорту тварині. По закінченні стрижки не забудьте відполірувати кігті звичайної пилкою. Якщо по необережності в процесі укорочення нігтів виникла кровотеча, прикладіть ватний тампон з перекисом водню. При сильній кровотечі накладіть тугу пов'язку і зверніться до ветеринарного лікаря.

   Як часто потрібно стригти кігті?

 В середньому, перерва має становити від двох до чотирьох тижнів. Якщо ж ви самі не наважуєтеся проводити таку процедуру, завжди можна звернутися до професіоналів. У ветеринарній клініці фахівці вам допоможуть якісно і без травм провести цю процедуру.

 
 З повагою, лікар ветеринарної медицини Лемещук Віктор Віталійович.

Просмотров: 7967

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить