Дерматологія тварин


З захворюваннями шкіри стикаються всі власники тварин. На частку шкірних захворювань припадає близько 20%. Дуже багато собак і кішок з алергічними захворюваннями, пов'язаними з неправильним годуванням. Господарі часто купують різні корми, всілякі ласощі.

dermatologУ цьому випадку, визначити, чим викликана алергія дуже складно. При захворюваннях шкіри краще годувати тварину кормом однієї фірми, вже перевіреним, на який немає алергії. Якщо тварина з ознаками алергії харчується їжею домашнього приготування, то краще відмовитися від таких продуктів як: курка, продуктів зі спеціями (паштети, ковбаси), від солодощів (меду), горіхів.

При лікуванні алергічних дерматитів рекомендується перевести тварину на спеціальний гіпоалергенний корм. Будь-яке лікування захворювання шкіри краще почати з зішкрібка. За зішкрібом лікар може виключити паразитарні захворювання: коросту (саркоптоз), демодекоз, хейлетіоз. Також, буває необхідно здати посів зі шкіри на бактеріальну інфекцію та гриби. Часто, при важковиліковних шкірних захворюваннях, необхідно здати біохімічний та клінічний аналізи крові; кров на гормони надниркових залоз (кортизол) і гормони щитовидної залози (Т3, Т4, ТТГ). Маючи результати даних аналізів, ветеринарний лікар більш точно і правильно складе лікування.

dermatolog1Останнім часом дуже багато аутоімунних захворювань шкіри: листоподібна пухирчатка, червоний вовчак. Листоподібна пухирчатка - це утворення аутоантитіл проти поверхневих антигенів клітин епідермісу. У кішок утворюються пустули, везикули, садна, виразки. Найчастіше вражаються вуха, морда, запалюється нігтьове ложе. У собак, при еритематозній пухирчатці, уражається спинка носа, утворюються ерозії, виразки, депігментація шкіри. Найбільш часто хворіють такі породи, як коллі, вівчарки, хаскі, лайки. Лікування цих захворювань складне. Призначаються кортикостероїди, спочатку високі дози, потім поступове зниження і підтримуюча доза 1 раз на 2 дні залишається постійно. Деяким тваринам доводиться призначати імунодепресанти. Добре давати вітаміни А і Е. При ускладненні інфекцій призначають антибіотики.

Атопічні дерматити - це спадкова схильність до утворення антитіл проти алергенів навколишнього середовища. Схильні собаки і кішки у віці від 6 місяців до 3 років. При лікуванні атопічних дерматитів дуже складно обійтися без гормональних преператів.

Останнім часом почастішали випадки захворювання собак демодекозом у віці від 3 місяців до 1 dermatolog3року. Перші ознаки даного захворювання - залисини на морді, кінцівках. Це захворювання пов'язане зі зниженням імунітету. При лікуванні демодекозу не можна застосовувати гормональні препарати. Схема лікування залежить від ступеня ураження тварини.

Мікроспорія (стригучий лишай) - захворювання загальне для собак і кішок. Господар може заразитися від хворої тварини. Тварині призначають протигрибкові препарати зовнішньо протягом 14 днів уражені ділянки обробляють протигрибковими розчинами і мазями.

Лікування захворювань шкіри складне, і краще відразу звертатися до спеціалітів, не затягуючи процес.

У ветеринарній клініці «Ветеринарна Допомога» Ви можете отримати кваліфіковану допомогу і здати всі необхідні аналізи.

Успіх лікування залежить від правильного діагнозу та своєчасно розпочатого лікування.

Просмотров: 448

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить