Онкологічні захворювання тварин

onkologya tvaryn


 На жаль, останнім часом, ветеринарні лікарі все частіше змушені ставити невтішний діагноз -рак. Наші тварини супроводжують нас протягом усього свого життя, викликаючи величезну кількість позитивних емоцій. У відповідь ми даруємо їм свою любов і турботу. У нас багато спільного. У тому числі і хвороби. Медична онкологія продовжує інтенсивно розвиватися. У медицини немає вибору. Онкологічні захворювання, на жаль, неухильно прогресують і є другими за величиною причинами смертності в Україні. Ця негативна тенденція давно торкнулася і ветеринарії.
Ветеринарна онкологія - розділ ветеринарної медицини, що вивчає пухлини, механізми та закономірності їх виникнення і розвитку, методи профілактики та лікування. Слід зазначити, що рак - найбільш поширений вид злоякісної пухлини, але далеко не єдиний. Ракові пухлини розвиваються з епітеліальної тканини. Якщо злоякісна пухлина розвивається з іншої тканини організму, наприклад, сполучної, присутньої практично в будь-якому органі, то новоутворення буде класифіковано як саркома і так далі.
Чому тварини стали частіше хворіти на рак - питання, на яке немає однозначної відповіді. Ми навчилися діагностувати і лікувати багато хвороб. Досягли значних успіхів у їх профілактиці. Навіть у самого слабкого цуценяти є суттєві шанси вижити. Відомо, що імунний статус значно впливає на виникнення і розвиток пухлини. Ми можемо захистити слабкого цуценя від інфекції, але наврядчи з такою ж ефективністю зможемо запобігти розвитку злоякісного новоутворення. Урбанізація, індустріалізація, умови середовища існування, канцерогенні речовини, віруси ... .список причин, які можуть обумовлювати виникнення пухлин досить довгий.
Чи можна достовірно профілактувати виникнення онкологічних захворювань?
Так. Наприклад, світова наука має в своєму розпорядженні незаперечні докази ефективності кастрації собак та кішок. Дана хірургічна процедура знижує ризик виникнення пухлин молочних залоз на 80%. Є й інші способи профілактики, опис яких виходять за рамки статті.
Що робити якщо ви виявили або підозрюєте у свого улюбленця наявність новоутворення? В цьому випадку час грає не на вашу користь. Потрібно якомога раніше показати улюбленця лікарю. Ми маємо в своєму розпорядженні необхідні знанння, достатній досвід, діагностичне і лікувальне обладнання. Вашу тварину огляне лікар терапевт і, якщо необхідно, направить до фахівця, який і визначить подальший алгоритм дій. Рентгенографія, ультразвукова діагностика, ендоскопія, пункційна або аспіраційна біопсія (можливо, під контролем УЗД або під час ендоскопії), цитологічне або гістологічне дослідження біоптату й інші методи досліджень допоможуть лікарю встановити точний діагноз, визначити стадію захворювання і почати лікування. Хірургічне лікування, хіміотерапія, опромінення або поєднання даних методів - саме лікар прийме рішення, визначить прогноз і допоможе вам оцінити ефективність лікування та можливі ускладнення. Ви повинні бути в курсі того, що відбувається, адже рішення про подальшу долю вашого улюбленця приймаєте Ви. Залишилися питання? Запитуйте лікаря!
У багатьох випадках прийняття рішення дає вам можливість відчути всю міру відповідальності за тварину. Адже, на жаль, далеко не завжди лікар може обіцяти повне одужання. Іноді ми в силах тільки продовжити життя, постаратися зробити його максимально якісним, полегшити дискомфорт і допомогти вам визначити грань між життям і стражданням.

Просмотров: 256

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить