svinkiУтримання та догляд морських свинок

     Морські свинки невибагливі і не вимагають особливого ретельного догляду. Дуже доброзичливі і абсолютно неагресивні, незважаючи на довгі зуби. Морські свинки мають властивість сильно прив'язуватись до людини. Живуть, як правило, 5-8 років, але зустрічаються і ті, які досягають 15 річного віку. Це багато в чому залежить від догляду та утримання. 
     Умови утримання морських свинок :
     Клітка для морських свинок повинна бути просторою. Цілком підійде низька широка клітка, з пластмасовим дном і прозорою  верхньою частиною. Тварині абсолютно не обов'язково цілими днями сидіти під замком. Час від часу свинку можна відпускати побігати по кімнаті, але тільки під наглядом. Ставити клітку необхідно подалі від протягів, прямих сонячних променів, а також опалювальних приладів, оскільки спека небезпечна для свинок, а протяги можуть спровокувати появу застуди. Враховуючи природні умови проживання, необхідно в клітку поставити будиночок, який буде імітувати норку. svinki1  В якості підстилки рекомендується використовувати кукурудзяний наповнювач для гризунів. Небажані тирса, деревні наповнювачі, а також сіно. Пил від них потрапляє в очі і може забити дихальні шляхи. Міняти підстилку необхідно залежно від розміру та кількості свинок, але не менше ніж 1-3 рази на тиждень. Це обов'язкове правило догляду за морськими свинками. Як поїлка підійде трубка з кулькою. У зв'язку з тим, що в організмі тварин не виробляється вітамін С, його необхідно додавати в поїлку з розрахунку 1 мл вітаміну на 1 літр води, проте оновлювати таку суміш необхідно щодня, так як у такій суміші вітамін повністю розпадається за 24 години. 
     У свинок постійно ростуть зуби і їх необхідно сточувати. Якщо це не робити, улюбленець може захворіти, і візит до ветеринарного лікаря буде неминучий. Для цього в клітку встановлюють дерев'яну паличку або який-небудь інший дерев'яний предмет для зігризання. Такий предмет необхідно час від часу замінювати інакше погризаними будуть годівниця, поїлка і навіть svinki2будиночок. Так само в клітці весь час повинен знаходитися мінерально-сольовий камінь, який є джерелом необхідного кальцію, мінералів і вітамінів. 
     У літній період, при наявності, дачі свинок можна вивозити на природу. При цьому вигул  морських свинок повинен здійснюватися у спеціально обладнаному для цього загоні. При цьому загорода не повина перегріватися під впливом сонячних променів і повина бути надійно вкрита від дощу.

     За відсутності дачі гризуна можна виводити на шлеї на вулицю. Як місця для прогулянок краще вибирати парки з чистою свіжою травою і незагазованною атмосферою. Крім цього,тварин, які бувають на вулиці необхідно в профілактичних цілях  дегельмінтувати та обробляти від шкірних паразитів. 
      Годування морських свинок :
     Власникам слід з особливою увагою підійти до питання підбору раціону, а також стежити за якістю їжі. Адже як показує практика, більшість хвороб у свинок пов'язано з неправильно сформованим харчуванням. svinki3     Для доброго травлення свинки повинні іноді вживати свій послід. На перший погляд, це здається абсурдом, але це не патологія, а абсолютно нормальне явище. У свинок у зв'язку з особливостями будови шлунково-кишкового тракту, раціон повинен складатися на 80% з сіна і грубих сухих кормів, а соковиті корми - фрукти, овочі, свіжа трава не повинні використовуватися як основний корм, а бути скоріше доповненням, як ласощі. В якості кормів краще вибирати ті, які вироблені за кордоном. Сіно треба вибирати лугове з приємним натуральним ароматом без домішок і сторонніх запахів. Морські свинки п'ють не багато води, оскільки основну її частину вони отримують із соковитих кормів, але вода повинна бути завжди. Особливо за цим необхідно стежити у періоди нестачі соковитого корму, а також у літній спекотний період. 
   

Просмотров: 435

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить