Гельмінтози


kotenok i shenokГельмінтози - паразитарні захворювання шлунково-кишкового тракту, які можуть призводити до запалення кишечника, діареї з домішками крові та слизу, блювоті, відсутності апетиту та пригніченню. Можуть протікати безсимптомно, але при сильному ураженні гельмінтами можуть викликати інтоксикацію у собак і кішок.
Зараження може відбуватися внутрішньоутробно, з молоком при годуванні, при поїданні недоброякісних продуктів, на вулиці при поїданні сторонніх предметів із землі, а також з фекаліями заражених тварин.
Основні види паразитів, що уражують кішок і собак - аскариди (Toxacara canis, Toxacara cati, Toxacara leonine), анкілостоми (Ancylostomacaninum), плоскі черви (Dipilidiumcaninum, Taenia spp, Echinococcusgranulosis, Echinococcusmultilocularis).
В певній стадії розвитку личинки знаходяться в легенях і можуть викликати кашель. В результаті цього кашлю личинки з мокротою потрапляють у ротову порожнину, де відбувається їх повторне заковтування.
Діагностика гельмінтозів у кішок і собак заснована на клінічних симптомах, загальному аналізі калу. Так само ознаки гельмінтної інвазії можуть бути помітні в клінічному аналізі крові - еозинофілія, лейкоцитоз, анемія.
Лікування засноване на використанні комплексних протипаразитарних препаратів. При підозрі на гельмінтну інвазію, обробку потрібно проводити двократно cute dog and catз інтервалом 14 днів. При необхідності її можна провести і третій раз. У день обробки рекомендується використовувати ентеросорбент, наприклад, ентеросгель, тому що велика кількість загиблих гельмінтів може викликати інтоксикацію організму.
При незадовільному стані тварини необхідна підтримуюча терапія - введення сольових розчинів і розчину глюкози підшкірно або внутрішньовенно, антибактеріальних препаратів для придушення вторинної мікрофлори, гастропротекторів, протиблювотних препаратів, ентеросорбентів.
Велика кількість гельмінтів в просвіті кишечника може призводити до непрохідності та інвагінації.
Паралельно з дегельмінтизацією необхідно проводити обробку від бліх, так як блохи є проміжними господарями і переносниками гельмінтів.
Дегельмінтизацію в обов'язковому порядку потрібно проводити перед планованою вакцинацією за 10 -14 днів, оскільки наявність гельмінтів може бути перешкодою для формування повноцінної імунної відповіді.
Профілактичні обробки потрібно проводити як мінімум один раз на 6 місяців. У собак рекомендується проводити дегельмінтизацію раз в 3-4 місяці.

Просмотров: 294

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить